TROPEM WILCZYM Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Węgorzewo, Polska
04.03.2018

Status zawodów

Rejestracja zamknięta

Do zakończenia zapisów zostało

Ilość uczestników

124

Nazwa zawodów

TROPEM WILCZYM Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Lokalizacja

Węgorzewo, Polska

Start

04.03.2018 13:00

Kategoria zawodów

Biegi

Strona zawodów

http://www.osir.wegorzewo.pl/#!1001478

Ograniczenie wiekowe

Brak

Organizator

OSiR Węgorzewo

E-mail organizatora

polmaraton.wegorza@gmail.com

Telefon organizatora

874285234

Klasyfikacje

Dystans 1963 m

Dystans

2 km

Płeć

K,M

Wiek

0-99

Uczestników

124


Opłaty

do 26.02.2018

10.00 zł

Bieg Tropem Wilczym 2018: Biegi pamięci Żołnierzy Wyklętych w Węgorzewie
Jest to bieg na 1963 metry – co upamiętnia rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego o pseudonimie „Lalek”.

Historia biegu:
W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

4 marca 2018

W 2017 roku w Biegu wzięło udział ok. 60 000 uczestników z 281 miast: 229 miast-partnerów, 6 miast zagranicznych (Wilno, Londyn, Nowy Jork, Chicago, Herdorf-Dermbach, Ingleburn), 41 miast (w ramach biegów garnizonowych) oraz 5 misji wojskowych za granicą (Kosowo, Afganistan, Irak, Kuwejt, Bośnia i Hercegowina), gdzie hołd Żołnierzom Wyklętym oddali nie tylko polscy żołnierzy, ale również żołnierze z USA, Węgier, Danii, Ukrainy itd.

W zbliżającej się VI edycji Biegu Tropem Wilczym, która odbędzie się 4 marca 2018 roku, ambicją organizatorów będzie zorganizowanie Biegu w ponad 280 miastach, gdzie Tropem Wilczym pobiegnie ok. 70 000 biegaczy. W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast, dodatkowo każdy z lokalnych partnerów uzupełni scenariusz o dodatkowe dystanse, wydarzenia i atrakcje.

Regulamin

Bieg ma charakter otwarty, bez ograniczeń wiekowych przy spełnieniu poniższych warunków:

1. osoby, które do dnia 4 marca 2018 roku ukończą 18 lat – po złożeniu pisemnego oświadczenia o braku przeciwskazań lekarskich do udziału w biegu.
2. osoby, które do 4 marca 2018 roku ukończyły 14 lat – po złożeniu pisemnego oświadczenia (w Biurze Zawodów) przez rodzica/opiekuna prawnego o starcie dziecka na odpowiedzialność rodzica/opiekuna prawnego,
3. dzieci i młodzież do lat 14 – mogą uczestniczyć wyłącznie w obecności rodzica/dorosłego opiekuna po podpisaniu oświadczenia (w Biurze Zawodów) przez rodzica/opiekuna prawnego o starcie dziecka na odpowiedzialność rodzica/opiekuna prawnego.
4. W biegu biorą udział wyłącznie osoby zgłoszone. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez wypełnienie formularza dostępnego od 20 stycznia 2018 roku do 26 lutego. W terminie 27.02 - 03.03.2018 zgłoszenia nie będą przyjmowane. W przypadku wolnych miejsc (limit 130 osób) zgłoszenia będą przyjmowane w Biurze Zawodów 4 marca na Placu Wolności w Węgorzewie w godzinach 11:30 – 12:45.
a. Za kompletne zgłoszenie uważa się wypełnienie formularza, akceptację regulaminu i dokonanie opłaty startowej - 10 zł. Opłatę startową można dokonać w kasie Urzędu Miejskiego w Węgorzewie lub na konto UM nr 85 1020 4753 0000 0102 0006 0350 , w tytule podając imię i nazwisko z dopiskiem „Tropem Wilczym”. Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi ani przeniesieniu na innego uczestnika. Za termin wpłaty przyjmuje się datę wpływu środków na konto organizatora. Organizator nie odpowiada za zaginięcie zgłoszenia oraz przekazu pocztowego/przelewu bankowego z opłatami z winy poczty/banku.

b. Za poprawność danych umieszczonych w formularzu startowym odpowiada uczestnik.

c. Link do formularza: https://dostartu.pl/tropem-wilczym-bieg-pamieci-zolnierzy-wykletych-v1960.pl.html

5. Wszyscy uczestnicy biegu muszą zostać zweryfikowani w Biurze Zawodów.
6. Warunkiem dopuszczenia zawodnika do biegu będzie złożenie podpisu pod oświadczeniem o starcie w zawodach na własną odpowiedzialność oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby imprezy.
7. Zgłoszenia, opłaty startowe, weryfikacja uczestników, wydawanie numerów startowych odbędzie się na Placu Wolności w dniu zawodów miejscu startu i mety w godz. 11.30-12.45
8. Organizator zapewnia depozyt na rzeczy uczestników w jednym z namiotów rozstawionych na placu, który zostanie oznaczony napisem „DEPOZYT”. Organizator nie odpowiada za pozostawione rzeczy wartościowe.
9. Uczestnicy imprezy w trakcie biegu poruszają się tylko według ściśle określonej trasy. Podczas biegu wszyscy uczestnicy muszą posiadać numery startowe, przymocowane do koszulek sportowych na klatce piersiowej. Niedopuszczalne jest zasłanianie numeru startowego (w części lub całości).
10. Uczestników obowiązuje limit czasowy pokonania trasy wynoszący 30 minut. Wszyscy uczestnicy, którzy nie dobiegną do mety do godz.13.30, zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy.
11. Organizator wprowadza limit uczestników do 130 osób, dla których przewiduje pakiet startowy (koszulka, medal pamiątkowy na mecie oraz posiłek regeneracyjny).
12. W Biegu będą prowadzone klasyfikacje kobiet i mężczyzn w kategorii Open - tylko pierwsze trzy miejsca.
13. Organizator dopuszcza przemarsz trasy.

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta uczestnika? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła? Resetuj hasło

Nie chcesz szybko rejestrować się w zawodach?
Nie chcesz zbierać wyników w swoim koncie?

Zgłoś udział bez logowania

Konto obsługuje

DO:ST:AR:TU

Resetuj hasło

Nie masz jeszcze konta uczestnika? Zarejestruj się

Wróć do logowania

Konto obsługuje

DO:ST:AR:TU

Sprawdź swój email

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość umożliwającą ustawienie nowego hasła.

Konto obsługuje

DO:ST:AR:TU

Zarejestruj się

Masz już konto uczestnika? Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła? Resetuj hasło

Konto obsługuje

DO:ST:AR:TU